Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Velký zájem fanoušků o 30ti leté oslavy, Chinaski přidávají druhý velký koncert Hráči dne

08:04, 11. 5. 2024
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Jedna z nejpopulárnějších popových kapel Chinaski (foto) se posledním koncertním plánem trefila do černého. V letošním roce chystá velký koncert v pražské O2 Aréně s kapacitou cca 18 tisíc lidí u příležitosti 30. výročí vydání první desky Chinaski (eponymní album v roce 1995). Vzhledem k vysokému zájmu fanoušků (první akce je již vyprodaná) kapela přidává druhý koncert v O2 aréně. Obě akce se uskuteční v prosinci 2024.

"Koncert, na kterém zahrajeme symbolicky 30 songů, které k naší kapele neodmyslitelně patří, ty největší pecky, co za tři dekády vznikly. A dostane se určitě i na věci, které jsme na koncertech roky nezahráli. Na pódiu se s námi navíc objeví někteří lidé, kteří kapelou v její historii prošli a těch překvapení bude ještě víc," uvedla kapela.

V 30ti letému výročí skupina vydá rovněž nové album. "V rámci našich třicetiletých oslav vydáme i desku, na které najdete nejenom několik novinek, ale hlavně deset písní z naší historie, které jsme se rozhodli nahrát znovu. Natáčet jsme je byli ve Walesu v legendárním studiu Rockfield."

Chinaski ještě před prosincovými akcemi odjedou šňůru koncertů na letních hudebních festivalech Hrady CZ, které se konají na českých hradech (Kunětická hora, Bouzov, Veveří, Švihov atd.). Chinaski vznikli v roce 1987 původně jako Starý hrady/Starý hadry. Aktuální jméno skupina kolem Michala Malátného  a Pavla Grohmana (zahynul při havárii motocyklu) přijala v roce 1994. Kapela má na kontě několik cen Anděl, udělovanou Akademií populární hudby a opakovaně se umisťovala na prvních místech v anketě popularity Český slavík.