Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Veřejnoprávní rozhlas spustil stanici Radiožurnál Sport, rozjezd stál miliony Hráči dne

12:46, 21. 5. 2021
Rádia Aleš Borovan

Český rozhlas dnes zahájil vysílání nové digitální stanice Radiožurnál Sport, která se zaměří čistě na sportovní zpravodajství a publicistiku. Posluchači si mohou české sportovní rádio naladit v síti DAB+, aplikaci mujRozhlas, na webu Radiozurnalsport.cz nebo ve vysílací síti DVB-T2. Rozjezd Radiožurnálu Sport vyšel podle ředitele ČRo René Zavorala (na fotce druhý vpravo se startovací pistolí v natažené ruce) na cca 12 milionů korun, tedy relativně levně. Rozhlas jednak využil stávající sportovní redakci plus spolupracuje s širokou sítí externistů. Patří mezi ně kupříkladu herci a sportovci jako Kateřina Neumannová, Vavřinec Hradílek, Martin Procházka, Pavel Nečas nebo David Novotný.

Radiožurnál Sport vysílá denně od 6:00 do 24:00, ve zbylých hodinách přebírá program stanice Český rozhlas Radiožurnál. V prvním týdnu svého vysílání nabídne přímé přenosy z MS v hokeji, dále vstupy a komentáře z ME v plavání v Budapešti, nebo pořad S mikrofonem za fotbalem.

"Těší mě, že díky digitalizaci můžeme našim posluchačům po 11 letech nabídnout novou stanici, která přinese spoustu vrcholných světových sportovních událostí, a zároveň se bude českému i světovému sportu věnovat do hloubky. Proto věřím, že zasáhne opravdu široké publikum," komentoval Zavoral. Letos na podzim by měla následovat stanice zaměřená na starší posluchače s pracovním názvem Rádio Senior.