Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vladimír Mišík vydá nové album, opět na něm spolupracoval s producentem Ostrouchovem Hráči dne

09:10, 27. 6. 2024
Hudba Aleš Borovan

Legenda českého bigbítu a bard tuzemského rocku Vladimír Mišík (foto) vydá letos v říjnu další studiové album Vteřiny, měsíce a roky. Poslední dvě alba Noční obraz (2021) a Jednou tě potkám (2019) ukazují, že Mišík je ve znamenité kreativní kondici. Nové album je třetí Mišíkovou spoluprací s producentem Petrem Ostrouchovem, společně s výše jmenovanými nahrávkami.

"Po vydání Nočního obrazu jsem byl v takovém útlumu. Bylo po covidu, přestal jsem koncertovat. Ale Petr mě probral tím, že mi poslal několik demonahrávek nových písniček, a tím jsem se dostal do takového činorodějšího způsobu existování a začali jsme zase pracovat," uvedl Mišík. Album obsahuje patnáct nových písní s texty Vladimíra Mišíka a Michaela Žantovského, po jedné básni bylo vybráno ze sbírek Josefa Kainara, Jana Skácela, Jiřího Dědečka a Františka Gellnera a jeden text Mišíkovi "na tělo" napsal Tomáš Belko, Ostrouchovův někdejší souputník z kapely Sto zvířat.

Ve studiu se sešla desetičlenná kapela, jejímž jádrem je - stejně jako na předchozích albech - kvarteto Blue Shadows, tedy kytaristé Josef Štěpánek a Petr Ostrouchov, baskytarista Matěj Belko a bubeník Martin Novák, dále pak klavírista Jan Steinsdörfer, a v USA žijící hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec (oba se podíleli již na albu Noční obraz), kytarista Lukáš Martinek, kontrabasista Tomáš Liška a dva vzácní zahraniční hosté, jejichž otisk lze nalézt v mnoha projektech slavných kolegů (Sting, Rolling Stones, Depeche Mode, Crosby, Stills and Nash, David Gilmour, R.E.M., Björk, Stevie Wonder a řada dalších) - americký perkusista kubánského původu Michito Sanchez a britský hráč na pedálovou steel kytaru B. J. Cole.

Album vzniklo od března do června 2024 v nouzovském studiu Sono Records za účasti mistrů zvuku Milana Cimfeho, Pavla Karlíka a Adama Karlíka. Na CD, 2-LP a digitálně jej dne 4. října vydá vydavatelství Animal Music.