Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vladimír Smutný dostal cenu v Americe za kameru v Nabarveném ptáčeti Hráči dne

20:43, 29. 10. 2019
Film Aleš Borovan

Kameraman Vladimír Smutný (na fotce uprostřed), který si postavil životní pomník v podobě krásné kamery na snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče, získal za tento výkon cenu za Nejlepší kameru na 55. Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu. Gratulujeme! Smutný snímek natáčel na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. Je to další úspěch za oceánem poté, co film Nabarvené ptáče získal amerického distributora - IFC Films.

Režisér a producent snímku Marhoul dál objíždí festivaly po celém světě a do začátku příštího roku jej čeká klání o nominaci na cenu Zlatý Glóbus a zároveň s tím i na cenu za Nejlepší zahraniční film v rámci 92. ročníku amerických filmových cen Oscar, kam snímek vyslala Česká filmová a televizní akademie.

Na Nabarvené ptáče přišlo aktuálně v českých kinech 89 tisíc diváků. Tvůrci dostali pozvání z festivalů ve Velké Británii, Lucembursku, Turecku, Německu, Polsku, Brazílii, Japonsku, Řecku, Irsku, Španělsku, na Ukrajině či v Egyptě, Bělorusku nebo Indii. Výroba filmu stála 175 milionů korun.

Sdílejte článek: