Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vlastník multikin Cinema City získal nové stovky milionů dolarů na provoz Hráči dne

09:59, 23. 11. 2020
Film Aleš Borovan

Dobrá zpráva pro filmaře. Obří síť multiplexů Cineworld Group, která multikina provozuje i v Česku (Cinema City), si v aktuální nelehké situaci zajistila dodatečné dluhové financování o objemu 450 milionů dolarů. Kromě toho banky souhlasily s posunutím uplatňování kovenantů do června 2022, rovněž splatnost revolvingového úvěru o objemu 111 milionů dolarů se posunula z prosince 2020 do května 2024.

"Cineworld věří, že tyto kroky poskytnou skupině dostatečnou finanční a provozní flexibilitu, dokud nedojde ke zmírnění restrikcí a filmová studia nebudou schopna vrátit očekávané blockbustery na velká plátna," uvedla společnost. "Oznámené kroky podpoří náš byznys dodatečnou likviditou o objemu přes 750 milionů dolarů. Z dlouhodobého hlediska budou provozní zlepšení, která jsme zavedli od začátku pandemie, dále zvyšovat ziskovost a odolnost Cineworldu," uvedl CEO firmy Mooky Greidinger.

Cineworld na počátku října oznámil dočasné uzavření svých kin ve Velké Británii (127) a ve Spojených státech (536). Rovněž multiplexy Cinema City jsou v důsledku vládních restrikcí a pandemie uzavřené. Hrubý dluh skupiny se odhaduje na téměř 5 miliard dolarů.