reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vydavatelství Economia zkracuje pracovní úvazky a ruší několik pracovních míst Hráči dne

12:21, 17. 5. 2020

Dopady pandemie čínského koronaviru na hospodaření mediálního domu Economia (majitel Zdeněk Bakala) nutí management k úsporným opatřením. Vedle zastavení vydávání měsíčníku Moderní řízení a víkendové přílohy Ego! jako samostatného titulu se úspory projeví i v personální oblasti.

"Naší hlavní prioritou je udržení výroby kvalitního a nezávislého obsahu, zároveň je ale naší povinností jako každého řádného hospodáře na vzniklou situaci reagovat. V každé z našich divizí hledáme způsoby, jak některé činnosti zefektivnit, aniž bychom tím ohrožovali naše stěžejní produkty a projekty. Mezi nástroje, které jsme v některých částech firmy použili, patří i zkrácení úvazků, případně zrušení řádově nižších jednotek pracovních míst," uvedla na dotaz Borovan.cz bez dalších podrobností předsedkyně představenstva Zuzana Řezníčková (foto).

Podle ABC ČR byl průměrný prodaný náklad Hospodářských novin letos v březnu 28,4 tisíce kusů. V únoru to bylo téměř 30 tisíc kusů. V meziročním srovnání březen - březen se jedná o pokles v průměru o 5 tisíc výtisků (v procentech minus 15 procent).

Economia v roce 2018 skončila v účetním mínusu 40 milionů korun (konsolidované číslo za skupinu, která v daném roce zahrnovala rovněž R MediaDalten media a eBaze). O rok dříve konsolidovaný net profit činil 2 miliony. Konsolidované tržby firmy předloni meziročně spadly z 879 milionů na 786 milionů korun.