Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vydavatelství v úpadku Mladá fronta by se mělo prodávat v druhé aukci Hráči dne

18:15, 11. 11. 2020

Nekonečný příběh vydavatelství v úpadku Mladá fronta (MF) se plouží k dalšímu dějství. Podle insolvenční správkyně Petry Hýskové je situace MF "kritická". Vzhledem k tomuto a "za účelem dosažení rychlého zpeněžení majetkové podstaty dlužníka" Hýsková chystá v pořadí již druhou elektronickou aukci. Nutnou podmínkou aukce je však souhlas věřitelského výboru a výjimka od insolvenčního soudu.

Ode dneška je otevřen Data room s příslušnými dokumenty. Samotná aukce by pak měla proběhnout 24. listopadu. Vyvolávací cena je 25,5 milionu korun, tedy méně, než u první aukce (36 milionů).

Připomeňme, že v první aukci, konané na počátku září, se MF prodala za 50,1 milionu korun. Nejvyšší částku podala společnost PP Partners Prague. Členem představenstva firmy je Andrej Čírtek, který je uváděn jako tiskový mluvčí zbrojní a strojírenské skupiny Czechoslovak Group. Vrchní soud v Praze však následně zrušil prohlášení konkurzu a prodej mediálního domu v aukci. Důvodem měla být údajná podjatost soudce Zdeňka Strnada, který o věci rozhodoval.