Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vydavatelství v úpadku Mladá fronta má nového ředitele Hráči dne

Vydavatelství Mladá fronta, toho času v úpadku, má nového ředitele. Stal se jím Karel Novotný (foto), dosavadní ředitel divize Tištěných titulů. Novotný, který nahradil Jana Maška, působí ve vydavatelství od roku 2012, kdy nastoupil na pozici ředitele divize Medical Services a ředitele divize HUB, v nichž působil až do minulého roku, kdy převzal řízení všech tištěných titulů společnosti Mladá fronta. Působil rovněž v GE Money Bank.

Vedení vydavatelství se Novotný ujal od poloviny června 2020. Jeho hlavní úlohou bude plné zachování provozu a umožnění transparentního prodeje společnosti budoucímu strategickému investorovi, který rozhodne o jejím fungování v rámci nové akcionářské struktury. Situace v Mladé frontě (týdeník Euro, Esence, Hipster, Finance.cz, knžní divize atd.) je mírně nepřehledná. Až donedávna firmu fakticky vlastnil podnikatel v exilu František Savov. Zájem o firmu projevili Ivan Zach, Jaromír Soukup, CPI nebo Extra Publishing.

O prodeji by se mělo rozhodovat v následujících týdnech. Insolvenční správkyně (IS) čerstvě vyzvala všechny potenciální zájemce o koupi závodu dlužníka k podání "nezávazných indikativních nabídek" na koupi závodu dlužníka. Nabídky musí být doručeny do kanceláře IS do 7. července.