reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Výroba Marhoulova velkofilmu Nabarvené ptáče vstupuje do druhé poloviny Hráči dne

12:28, 20. 3. 2018
Film Aleš Borovan

Režisér a producent Václav Marhoul dokončil pátou část z celkového počtu devíti etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče (foto). Na konci února a v první polovině března štáb natočil obrazy všech zimních scén na Lipenské přehradě a v okolí šumavské Horské Kvildy. Interiérové scény z této fáze natáčení se točily ve skanzenu Řepora nedaleko pražských Stodůlek.

Od druhé poloviny března se naplno rozběhla příprava na šestou fázi natáčení, která je naplánována na první polovinu dubna (opět v interiérech skanzenu Řepora a také na další vybrané lokaci na Lipně). Další fáze natáčení jsou naplánovány na celý červen a začátek července.

Světová premiéra je naplánovaná na květen 2019, do českých kin by Nabarvené ptáče mělo vstoupit v září 2019. Čeští koproducenti: Česká televizeEduard KučeraVladimír Mařík Karel Kraus  (Certicon). Zahraniční koproducenti: Directory Films (Ukrajina), PubRes (Slovensko), Rozhlas a televízia Slovenska (Slovensko), Film Produkcja (Polsko). Hlavní sponzoři: Jiří RainPetr Žaluda. Sponzoři filmu: Robert BártaDaniela ŘepováJan SýkoraEvan Zohav Lazar.