reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vývojářská skupina BOOTIQ kupuje agenturu Moonlake Hráči dne

08:03, 9. 12. 2020

Technologická firma BOOTIQ (IT projekty pro korporace a začínající startupy), která patří do skupiny Lukáše Nováka, kupuje menší vývojářskou agenturu Moonlake. Ta se zaměřuje zejména na oblast e-commerce, zakázkové weby a serverová řešení, v současnosti se stará o portfolio cca 180 klientů. Kromě jiných pracovala pro Jablotron, Tipsport, Baťa, Livesport.cz či Vltava Labe Media. Transakce se pohybuje v objemu několika milionů korun. Po nedávné koupi slovenské IT firmy EEA se jedná o další z řady akvizic BOOTIQ.

"Akvizicí Moonlake přebíráme společně se značkami Shopix, WinServer a několika dobročinnými projekty zejména stávající portfolio klientů, kterým budeme zajišťovat stávající služby. Naší ambicí je posunout toto snažení o kus dál, sbírat od klientů zpětnou vazbu, ukázat jim nová řešení pro jejich e-shopy a weby, která jim pomohou dosáhnout stanovených cílů," uvedl CEO BOOTIQ Marcel Červený (foto).

Brněnskou vývojářskou agenturu Moonlake založil v roce 2010 Martin Mrajca. Roční obrat společnosti se v posledním roce pohyboval kolem sedmi milionů korun, v letech předešlých pak dosahoval až 12 milionů korun. V současnosti má BOOTIQ ve svých řadách přes 350 vývojářů a dalších technologických odborníků ve 12 pobočkách v České republice a na Slovensku.