reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vzniká nová skupina V-Sharp, zaměřená na zvyšování efektivity e-commerce Hráči dne

17:24, 16. 9. 2019

E-commerce a start-upový podnikatel Michal Menšík (foto) spoluzakládá novou skupinu/venture capital fond V-Sharp Ventures. Ten se zaměří na projekty zvyšování efektivity e-commerce projektů - e-commerce akcelerace, e-tail, chytrá citylogistika či optimalizace skladových zásob. V-Sharp zastřeší projekty jako DoDo (logistický start-up, osobní asistenční a kurýrní služba a řešení poslední míle), Inveo (e-commerce akcelerátor), Riverbit (platforma zabývající se automatickou předpovědí poptávky) a startup Ydistri (redistribuce zboží).

První akvizicí skupiny je platforma Atoto. V-Sharp díky ní získává technologické know-how a tým, který pomůže se spouštěním nových B2B i B2C e-commerce projektů. Novým CEO Atoto byl jmenován jeden ze zakládajících partnerů V-Sharp Mario Megela. V souvislosti se vznikem V-Sharp akcelerátor Inveo dostane novou roli. Cílem nově jmenovaného CEO Jiřího Vaška bude přetransformovat značku na komplexního dodavatele e-commerce řešení.

"Ačkoli je v Česku e-commerce velkým a rychle rostoucím segmentem, dosud zde chyběl subjekt, který by spojoval a zastřešoval komplexní know-how a specializoval se na maximální optimalizaci procesů, které jsou s oborem spojené. S naším širokým týmem a portfoliem postaveným na silných osobnostech z online prostředí chceme být hráčem, který do e-commerce přinese efektivitu, technologie a data potřebná k úspěchu," uvedl CEO V-Sharp Menšík.