reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Worldline za stovky milionů získává majoritu v GoPay Hráči dne

07:50, 11. 9. 2020

Akvizice velké platební brány GoPay dokončena. Nadnárodní společnost Worldline, která se specializuje na oblasti platebního styku a transakčních služeb, procesování karetních transakcí v e-commerce i kamenných prodejnách po celém světě, získává 53 procent v provozní firmě Gopay. Zbytek by měl držet zakladatel a CEO Pavel Schwarz (na fotce třetí zprava). Objem operace se odhaduje na stovky milionů korun.

"Věřím, že naši zákazníci pocítí výhody a možnosti ze spolupráce co nejdříve a že nám spojení s evropským leaderem umožní zanechat ještě viditelnější stopu nejenom v našem regionu," komentoval Schwarz, který se bude z pozice CEO i nadále podílet na každodenním fungování GoPay.

GoPay je velkým poskytovatelem online plateb českého původu. Za poslední rok využilo služby GoPay podle vlastních údajů víc než 15 tisíc obchodníků, téměř 13 tisíc z nich přitom přijalo platbu přes GoPay v posledních třech měsících. Většinu klientů tvoří obchodníci z Česka, Slovenska a Polska. Roční objem zprostředkovaných plateb se podle GoPay pohybuje v desítkách miliard korun a meziročně roste dvouciferným tempem již pátý rok v řadě. Worldline působí ve 30 zemích a zaměstnává přibližně 12 tisíc lidí.