Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Z vedení Reflexu odchází šéfredaktor Stoniš, zamíří týdeník do tuctového mainstreamu? Hráči dne

14:39, 3. 1. 2023

Společenský týdeník Reflex (vydavatel Czech News Center) mění vedení. Z čela magazínu po šesti letech odchází šéfredaktor Marek Stoniš (foto; dříve Český deník, Lidové noviny, MfD, TV Nova, Strategie). Ten byl znám podporou politické nekorektnosti, svobody názoru a pravicového pohledu na svět. V této souvislosti panují obavy, zda Reflex pod novým vedením nezamíří do tuctového levicového mainstreamu, který vyhovuje současnému mocenskému establishmentu.

"Reflex má sice kolem sebe vybudovanou pevnou komunitu, ale musí cílit i na nové čtenáře, potažmo fanoušky, a ty oslovovat svým kultovním obsahem. S tím souvisí nové formáty, nápady a impulsy, které jsou k tomu potřeba. A proto jsme se s Markem Stonišem dohodli, že musíme dát této značce širší směr," tvrdí Martina Říhová, čerstvá CEO CNC. "Marek Stoniš bude s námi dál spolupracovat na některých vybraných obsahových projektech."

Dočasného vedení obsahové části titulu se nyní ujme jeho hlavní editor a jeden z komentátorů Viliam Buchert. V řízení nadále zůstává také ředitel redakce Václav Friedmann. Reflex v poslední době zaznamenal několik výrazných obsahových změn: skončil kultovní komiks Zelený Raoul a odešel svérázný autor ilustrovaných vtipů a grafický designér Tomáš Břínek aka TMBK, který přešel na webu Seznam Zprávy.