reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Začal se točit celovečerní film podle románu spisovatele Jáchyma Topola Hráči dne

14:59, 10. 4. 2022
Film Aleš Borovan

Debutující režisér a spoluscenárista Tomáš Klein začal točit před několika dny nový celovečerní film Citlivý člověk (foto). První klapka padla v okolí moravskoslezského Krnova. Snímek je volnou adaptací oceňovaného stejnojmenného románu spisovatele Jáchyma Topola. V hlavních rolích filmu se představí David Prachař, Tatiana Dyková, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský, Jiří Lábus, role malého chlapce se ujal Jaroslav Cuhra.

"Chci divákovi nabídnout silný film, který ho konfrontuje s těžkými tématy dnešní doby, ale zároveň mu skrze svou stylizaci, energii a živelnost nabídne východisko a povzbuzení. Film, který diváka třeba inspiruje k tomu, aby opustil komfortní zónu, a dobrodružství a nejistotu vnímal jako příležitost, která ho může posílit. Citlivý člověk je drama o komplikovaném vztahu syna a otce odehrávající se v žánru road movie. Je to bláznivá pouť, která se snaží postihnout vytěsnění smrti z našich životů a současně je podobenstvím o zasvěcení chlapce do dospělosti," uvedl Klein.

Film vzniká v česko-slovenské koprodukci, českou stranu zastupuje Tomáš Michálek (MasterFilm) a slovenskou Ivan Ostrochovský (Punkchart Films). Koproducentem je Česká televize (Jaroslav Sedláček). Do kin film uvede v druhé polovině roku 2023 Cinemart.