Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zámcův e-shop Notino loni navýšil tržby o 1,4 miliardyHráči dne

17:42, 22. 1. 2020

E-shop s parfémy a kosmetikou Notino, který ovládá miliardář Michal Zámec, pokračuje v růstu. Tržby firmy v roce 2019 dosáhly 9,8 miliard korun, což je o 1,4 miliardy více než v roce 2018. Podíl Česka na celkovém obratu dosáhl 17 procent. Za rok 2019 Notino získalo 2,1 milionu nových zákazníků napříč Evropou.

Rekordní rok firma zaznamenala i co se týče počtu prodaných produktů. "Zatímco v roce 2018 jsme prodali 29 milionů produktů, loni to bylo téměř 35 milionů, tedy o 20 procent více. Největší podíl stále představují parfémy, kterých jsme prodali více než 6 milionů," uvedl Zbyněk Kocián (foto), výkonný ředitel Notina. Výrazně roste zájem o kategorii pleťové péče a dekorativní kosmetiky, stejně tak se zvyšuje poptávka po vlasové péči a bytových vůních.

Aktuálně Notino působí ve 24 zemích. V loňském roce e-shop vstoupil do Švýcarska a do Ruska. "Rusko pro nás představuje výzvu z pohledu logistiky. Zatímco v roce 2018 cestoval balík nejdále do Španělska, nyní musí urazit dvojnásobnou cestu - přes 8 tisíc kilometrů do Sachalinské oblasti," doplnil Tomáš Hofer, ředitel logistiky Notina.

V roce 2019 společnost rozšířila také síť kamenných prodejen a výdejních míst. Vlajkovou loď mezi 27 prodejnami představuje ta v pražském Florentinu, která je částečně digitalizovaná. Loni Notino otevřelo první prodejny také v Bulharsku a Rakousku. Kamenné pobočky tak má v 9 zemích.

Odběr newsletteru:

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Škoda Auto: s okamžitou platností se ujímá funkce předsedy představenstva společnosti německý manažer Thomas Schäfer. Na této pozici po téměř pěti letech vystřídal Bernharda Maiera. Schäfer od roku 2015 zastával funkci předsedy představenstva a výkonného ředitele Volkswagen Group South Africa, kde zodpovídal za rozvoj koncernových značek v regionu subsaharské Afriky.

  • Brutal Assault: největší metalový festival ve střední Evropě se připojí k EMF (Evropská aliance metalových festivalů), prvnímu mezinárodnímu online festivalu s exkluzivním obsahem, který vzniká ve spolupráci 13 "klasických" festivalů. K hlavním tahákům budou patřit Sabaton, Rotting Christ, Napalm Death nebo Tesseract (celkem 130 kapel). Streamovaný EMF startuje 7. srpna, vstupenky jsou k dostání na adrese www.MetalFestivalAlliance.com.

  • O2 Czech Republic: valná hromada operátora rozhodla o snížení základního kapitálu společnosti zrušením vlastních akcií, a to v rozsahu celkové částky 93 379 100 korun. To znamená z částky 3 102 200 670 korun na 3 008 821 570 korun.

  • PPF: novým předsedou a členem dozorčí rady investiční skupiny PPF (majitel Petr Kellner) se stal Ivo Nesrovnal. Nahradil Ladislava Chvátala (ředitel pro řízení strategických projektů skupiny PPF).

  • Tiscali Media: internetové vydavatelství (Tiscali.cz, Games.cz, Osobnosti.cz, Dokina.cz atd.) podnikatele Kamila Koupého v roce 2019 utržilo 74 milionů korun, podobně jako o rok dříve. Čistý zisk se meziročně snížil z 5,7 milionu na 3,9 milionu korun.

  • Heureka FinCo: výplata prvního úrokového výnosu z dluhopisů s pevnou úrokovou sazbou ve výši 5,25 procenta p.a. za výnosové období od 14. února 2020 do 14. srpna 2020 proběhne 14. srpna 2020. Rozhodný den je 15. červenec 2020.

Recenze

Havel

Režisér, producent a scenárista Stanislav Horák se již u svého debutu Domácí péče (2015) uvedl na poměry české kinematografie jako nadprůměrně citlivý, inteligentní autor, s citem pro detail, drobnokresbu postav a hlubší roviny příběhu, a především jako talentovaný vypravěč. To samé platí pro novinku Havel, která mapuje životní osudy českého dramatika, disidenta a prezidenta Václava Havla mezi lety 1968 a 1989.

Tak v první řadě je třeba uvést, že tento celovečerní film není dokument ani historický snímek. Možná úsměvná poznámka, ale ne všichni to pochopili. A tak je filmovému Havlovi zmateně a hnidopišsky vyčítáno, že jakousi petici Dubčekovi k podpisu donesl někdo jiný, Havel se s Jirousem seznámili jinak či že Havlova milenka ztvárněná Bárou Seidlovou v této podobě neexistovala. Jenomže to zde není podstatné. Mnohem důležitější je, že se Horákovi z bohatého kvasu disidentova života podařilo vyloupnout srozumitelný, silný a přehledný příběh o důležitosti morálky a svědomí i navzdory většině (zvláště dnes v době nenávistných Fb a twitterových lynčů) a o přerodu bohémského autora ve výjimečnou politickou figuru.

Základní hrací hřiště Havlova skutečného života přitom nebylo opuštěno. Navíc Horák přihodil některé méně známé nebo nepopulární detaily z dramatikova života, viz Havlovo selhání během prvního věznění nebo posedle egoistický vztah k ženám, které reálného Havla sympaticky deikonizují a polidšťují. A pak je tu fantastický výkon Viktora Dvořáka v hlavní roli. Zde je jasný aspirant na Českého lva za rok 2020. Dvořák je až mrazivě přesný (a to i díky povedenému líčení, masce atd.), přitom nepřehrává, nekarikuje, nepitvoří se. To je hlavní divácký tahák na jeden z nejzajímavějších českých filmů letošního roku.