Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zásilkovna u Prahy otevřela 14. depo v Česku, letos chce převézt zboží za 50 miliard Hráči dne

14:52, 9. 11. 2020

Technologicko-logistická společnost Zásilkovna (skupina Packeta) otevřela nové logistické centrum v Nehvizdech. Depo se nachází nedaleko Prahy směrem na Hradec Králové. Průměrná kapacita depa je 380 tisíc přepravených zásilek měsíčně, v předvánoční sezoně se může navýšit až na 600 tisíc. Rozloha depa je 4000 m², vybaveno je moderními technologiemi jako jsou online čtečky nebo kamerové a bezpečnostní systémy.

V novém logistickém centru bude pracovat 60 lidí, v době před Vánoci až dvojnásobek. Celkový počet dep Zásilkovny v Česku je nyní 14, skupina Packeta jich má po celé Evropě již 27. Výše investice do nových distribučních center dosáhla v letošním roce téměř 12 miliónů korun.

"Skupina Packeta roste každým rokem o 100 procent, v letošním roce očekáváme růst dokonce více než 120 procent. Rychlý růst s sebou samozřejmě nese náročnost na provozní a personální kapacity, vylepšování procesů a zvyšování kvality. V letošním roce Packeta přepraví kolem 42 milionů zásilek. Již od začátku roku plánujeme dostatek provozních kapacit a bez nových dep se tak již neobejdeme," uvedla Simona Kijonková, CEO a spolumajitelka skupiny Packeta.

"Obrat v segmentu e-commerce byl měl letos dosáhnout až 200 miliard korun s tím, že Zásilkovna z tohoto objemu převeze zboží ve výši přibližně 50 miliard korun. Letos pravděpodobně před Vánoci překonáme další magickou hranici naší desetileté historie, a to 500 tisíc přepravených zásilek za jediný den."