reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zemětřesení v Bakalově vydavatelství: Latuske odchází, Economia hledá nového ředitele Hráči dne

16:08, 6. 9. 2018

Na čele mediálního domu Economia (majitelem kontroverzní miliardář Zdeněk Bakala) dochází ke změnám. Po čtyřech letech odchází ředitel Roman Latuske (ex-Mafra). Novou předsedkyní představenstva firmy se stává Zuzana Řezníčková (foto), současná místopředsedkyně představenstva Economie a ředitelka společnosti BM Management. Po dobu hledání nového ředitele bude touto rolí pověřen ředitel divize Finance Michal Brejcha. Je velmi nepravděpodobné, že by nový ředitel/-ka byl/-a nalezen/-a ještě v letošním roce.

Řezníčková se chce zaměřit na posílení strategického rozvoje produktů a udržitelný růst obchodních výsledků. "Za přípravu strategie, jak těchto cílů v dalším období dosáhnout, bude vedle stávající role nově zodpovědný Vladimír Piskáček, ředitel redakcí," sdělila Řezníčková. Podle našich zdrojů by měl Piskáček vypracovat strategii Economie na dalších pět let. Hotova by měla být někdy v první polovině roku 2019.

Economia (Hospodářské novinyRespektEkonomihned.cz, agentura R  MediaCentrum.cz  atd.) poprvé po sedmi letech skončila v plusu, když v roce 2017 vygenerovala mírný čistý zisk ve výši 1,8 milionu korun. Kumulativní ztráta za posledních deset let je na úrovni 533 milionů korun. Zisk před zdaněním, odpisy, úroky a amortizací (EBITDA; vyjadřuje generování peněz v běžném provozu) se loni meziročně zvedl ze 14 milionů na téměř 38 milionů korun. Konsolidované tržby skupiny se podařila navýšit o 34 milionů na 879 milionů korun.