Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Změny ve vedení Heureky, nastupuje nový CEO David Chmelař Hráči dne

16:55, 13. 9. 2023

Velká změna na čele cenového srovnávače Heureka (majitelé PPF a Daniel Křetínský a spol.). Od 13. září nastupuje do funkce ředitele skupiny David Chmelař. Dosavadní CEO Tomáš Braverman se stává nevýkonným poradcem představenstva Heureky. Chmelař spoluzakládal a spoluřídil platformu iPrice, srovnávač cen v jihovýchodní Asii a Austrálii, až do její nedávné akvizice indonéskou e-commerce společností Bukalapak. Předtím pracoval ve Wüstenrot nebo v Boston Consulting Group. Braverman na post CEO Heuréky nastoupil v říjnu 2013.

"Z lokálního srovnávače jsme vytvořili regionálního e-commerce hráče, který je nejnavštěvovanějším nákupním portálem v regionu CEE. Po deseti letech a na prahu čtyřicítky je ale ten správný čas na nové výzvy. K Heurece i jejímu týmu cítím však velkou zodpovědnost, budu jí nadále pomáhat v poradenské roli a těším se na její další velké úspěchy," uvedl Braverman.

Podílu v Heurece se na jaře 2023 zbavila skupina Rockaway Capital. Do firmy rovněž ledtos na jaře nastoupil nový finanční ředitel Luboš Kratochvíl. Konsolidované tržby skupiny ve fiskálním roce duben 2021 až březen 2022 dosáhly 1,945 miliardy korun (neauditované číslo). V meziročním srovnání to je nárůst o 89 milionů.