Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Znatelný pokles čísel Seznam Zpráv pokračuje, v květnu přesáhl 8 procent Hráči dne

Velký zpravodajský server Seznam Zprávy (SZ), který provozuje Seznam.cz, se stále nemůže vymanit z trendu meziročního poklesu důležitých čísel - počtu reálných uživatelů (RU) a zejména počtu zhlédnutých stránek. Počet pageviews Seznam Zpráv za měsíc květen 2024 podle NetMonitoru dosáhl téměř 156 milionů, o rok dříve za stejný měsíc to bylo 169 milionů. Meziroční pokles pageviews, důležitých pro prodej inzerce, tak přesáhl 8 procent. V kategorii RU to bylo o něco lepší, byť stále snížení cifer - v letošním květnu SZ navštívilo 4,64 milionu RU, o rok dříve 4,76 milionu RU.

Pokles důležitých ukazatelů návštěvnosti Seznam Zpráv, který trvá minimálně od loňského léta (viz graf), je spojován s několika faktory, mezi jinými s nižší produkcí obsahu a s příklonem zpravodajského serveru k woke agendě. Ta Seznam Zprávy odklonila od původního zaměření na uživatele napravo od středu. Podle našich informací pokles čísel SZ již několik měsíců řeší představenstvo Seznamu a všiml si jej i majitel firmy Ivo Lukačovič.

Výsledkem diskusí bylo nedávné odvolání šéfredaktora SZ Jiřího Kubíka a jeho nahrazení dlouholetým mediálním manažerem Jakubem Ungerem (ex-Hospodářské noviny, ex-Aktuálně.cz, ex-Mafra). Jak však znalci mediálního trhu upozornili, samotný Unger coby ředitel seznamácké divize Zpravodajství a rádií rovněž zodpovídal za směřování Seznam Zpráv. Tento ředitelský post si Unger ponechá.