Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zpěváka Karla Gotta v připravované minisérii zahraje jeho kolega Ondřej Ruml Hráči dne

11:55, 4. 11. 2022

Zpěvák Ondřej Ruml dostal asi jeden z nejtěžších jobů svého života - zahrát Karla Gotta (viz foto) v druhé řadě minisérie TV Nova/Voyo Iveta o životě československé/české popové zpěvačky Ivety Bartošové. Natáčení probíhalo v pražské Lucerně. Produkce Barletta producentů Maji Hamplové a Matěje Chlupáčka. Hamplová má přitom i pozici castingové režisérky. Druhá řada Ivety se na Voyo objeví v roce 2023.

"Když jsem nad tím tak přemýšlel, napadlo mě, že najít vhodného herce pro roli Karla Gotta je tak trochu jako najít v přímé volbě vhodného prezidenta. Ta nabídka mě potěšila i vyděsila zároveň. Dal jsem si pár panáků a dní na rozmyšlenou, abych si to nějak v hlavě srovnal, protože jsem věděl, že to nebude jednoduché. Bylo potřeba na to jít tak, aniž by to byla laciná imitace nebo až parodie a zároveň aby to bylo konkrétní, přesné a aby tam byly ty specifické věci které od Karla všichni známe. Měl jsem to štěstí znát Karla Gotta osobně a pamatuju si s ním spoustu zážitků a příhod," uvedl Ruml.

"Možností, jak obsadit Karla Gotta, nebylo moc, protože náš herec musí zároveň umět dobře zpívat. Vycházíme totiž z toho, že náš představitel písničku přezpívá. Kvůli tomu jsme měli poměrně omezený výběr, protože herců, kteří jsou zároveň zpěváky, není zas tak moc. Gott navíc uměl jeviště opanovat. Když se podíváte na záznamy jeho koncertů, tak jeho vystoupení doprovází mikroscénky a malé skeče. Byl to velmi zdatný herec a uměl velmi dobře komunikovat se svým publikem," doplnila Hamplová.