reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Ásgeir Trausti: In the Silence Recenze

22:09, 18. 1. 2014

Další hudební poklad z Islandu. Mladý zpěvák a hudebník Ásgeir Trausti (ročník 1992) během léta 2012 složil a natočil výtečný debut Dýrð í dauðaþögn, který vyšel téhož roku v září. Na Islandu se rychle stal prodejním trhákem a nejlépe se prodávající prvotinou vůbec. V zahraničí ohlas zaznamenal hlavně v nordickém regionu. Nyní má Ásgeir šanci prorazit i ve zbytku světa - anglická verze In the Silence (překlad islandského názvu) vychází nyní na labelu One Little Indian (vydává tu i Björk). 

Hudba zůstala víceméně zachována, oproti islandské edici zde zní angličtina a drobných změn doznala vokální linka. Hudebně se In The Silence pohybuje kdesi ve škatulce indie pop folk. Ovšem v prvotřídním balení, které staví na výrazném a procítěném hlasu, netuctových melodiích (trochu evokujících Kings of Convenience) a hezky vystavěných aranžích akustické kytary, piana a decentních perkusí a elektroniky. Co track, to silná věc, která se jen tak neoposlouchá a která ve vás doznívá ještě dlouho po vypnutí přehrávače. Tak výrazný a nápaditý talent (navíc vhledem k nízkému věku s velkým prostorem pro dozrávání) tu opravdu dlouho nebyl! 

Je vidět, že země, která světu dala Björk, Sigur Rós, Falkenbach, Sólstafir, Múm nebo Amiinu, ještě zdaleka není kreativně vyčerpaná a stále umí příjemně překvapovat. Kolik že je Islanďanů? 320 tisíc. Vzhledem k tomuto číslu dost neuvěřitelná koncentrace muzikantských lahůdek.