Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti Recenze

16:56, 29. 3. 2016

Jako když pejsek s kočičkou vařili dort a naládovali do něj, co měli po ruce, tak Zack Snyder a jeho scenáristé patlali jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Tvůrce měli po ruce Batmana, Supermana, Lexe Luthora a Lois Laneovou, což ale zřejmě nestačilo, tak tu máme ještě řadu dalších klaďasů i záporáků.

Bohužel rozplizlost výsledku dosáhla takového vrcholu, že například o příběhu tu nemůže být ani řeč. Něco se tu sice odehrává, ale dramatické oblouky nefungují. Studio Warner Bros. totiž aktuální film nevnímá jako samostatný snímek, nýbrž spíše jako trailer pro následujících asi deset komiksovek, které nás čekají v dalších letech.

Tímto filmem vše začíná, nic ale vlastně nekončí. Spíše se ustaví nějaké aliance, naznačí se příští střety a jen tak mimochodem se zachrání svět. Bohužel tento přístup působí ještě hůře než u konkurenčního marvelovsko-disneyovského vehiklu Avengers a fanoušek často nechápe, co sleduje (divák mimo cílovku se také ptá, proč to sleduje). Znovu je třeba docenit genialitu Christophera Nolana, který opláštěnkované superhrdiny uzamkl do temného, ale civilního světa. Do jeho filmů se dalo zapojit velmi snadno a silně. Do Snyderova dortu nevábné chuti se lze zakousnout jen stěží.