Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Captain America: Občanská válka Recenze

09:48, 6. 5. 2016

Pro nejnovější marvelovský blockbuster Captain America: Občanská válka platí v bleděmodrém, co pro podobně laděný Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti - nejde o nějaký samostatný příběh s jasným dramatickým obloukem, spíše o expozici dalších filmů, sequelů či spin-offů, ve kterém se naznačí konflikty a možné dějové linie plus se ustanoví základní aliance těch, co se mezi sebou mlátí.

Divák přitom musí skousnout obvyklou avengerovskou slabinu nesmyslnosti některých motivů jednání (příliš komplikované rozeštvání Avengerů) či stavby scén. Byť ta je v případě Občanské války v porovnání s předchozími filmy Captain America poněkud utlumena. Na druhou stranu je třeba ocenit, že většina postav superhrdinů nepůsobí tak plakátovitě a vyumělkovaně, jako třeba v samotné sérii Avengers.

Ovšem kvůli propracovanosti vyprávění či scénáře se na Avengery nechodí. Důležitá je akce, bombastické scény, rychlý spád. A té se fanouškovi dostane vrchovatě. Obzvláště je třeba vypíchnout monumentální sekvenci hlavní bitvy dvou tlup Avengerů na letišti v Lipsku nebo závěrečnou bitku Captaina Ameriky s Iron Manem. Palec nahoru. Další plus: jen na nejnutnější minimum je omezeno nesnesitelné vtipkování Iron Mana. Suma sumárum: relativně slušně natočená komiksová adaptace, která neurazí a hard core fanoušky rozhodně potěší. A teď přijdou na holení X-Meni.