Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Caribou: Our Love Recenze

18:36, 29. 10. 2014

Kanadský skladatel a hudebník Dan Snaith aka Caribou dál pokračuje v prozkoumávání všech zákoutí alternativní taneční hudby včetně deep house a minimal techno. Zatímco žánrový posun a skok do dance music na předchozím albu Swimm mnohým vyrazil dech (Caribou předtím bodovali s psychedelickým retro popem na desce Andorra), nyní nejsou změny až tak markantní.

To ovšem neznamená, že by se Snaith, jeden z nejinteligentnějších lidí v electronic music a velký filmový fanoušek, přestal vyvíjet. Jeho způsob přetváření a transformování známých formulí a postupů v popové hudbě lze jedním slovem označit jako "divný". A možná "přemýšlivý". Caribou dokáže nasát elementy z nejrůznějších hudebních oblastí (na Our Love lze tu a tam zaslechnout ethno, hip hop nebo r´n´b) a díky svému úžasnému citu pro melodii je poskládat do překvapivých struktur.

Zvláštností a možná i trademarkem Caribou je na elektronickou hudbu (byť naživo se účastní i živí muzikanti) nezvykle hřejivá, dokonce až lidská atmosféra. Žádný chlad, odstup, naopak stále z hudby cítíme člověka z masa a kostí. Snaith tak navazuje tam, kde například Animal Collective spíše manýristicky přešlapují. Our Love sice není tak překvapivá nahrávka jako Swimm, možná až příliš retro, stále však nabízí kombinaci silných skladeb a sympaticky outsiderského přístupu, které ve výsledku činí Caribou na hudební scéně jedinečnými a nepřehlédnutelnými.

Sdílejte článek: