Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Disturbed: Immortalized Recenze

21:54, 5. 9. 2015

Další šťavnatá rocková/metalová šleha, která staví na tradičně silných stránkách Disturbed: riffech, zapamatovatelných melodiích a rozpoznatelném vokálu Davida Draimana. Pětiletá pauza od vydání předchozí desky Asylum kapele vyloženě prospěla. Byť ve své většině nepřichází s ničím novým, naopak v mnohém se vrací do počátků kariéry v prvních letech nového tisíciletí, novinka Immortalized zní nebývale svěže a odpočatě.

Když Disturbed v roce 2011 oznámili rozpad/přestávku, většinou se tento vývoj dával do souvislosti s kreativními i osobními spory Davida Draimana a zbytku Disturbed. Překvapivý a nepříliš dopředu avizovaný (tj. nevyhoněný velkým labelem) návrat v letošním roce dává tušit, že všichni čtyři muzikanti znovu v sobě cítí chuť po velkém rockovém kolotoči a po opadnutí emocí opět dokáží vytvořit jiskřící společnou chemii.

Na Immortalized americké kvarteto již překotně neuhání za každou cenu vpřed, naopak tu a tam dokáže přijít s překvapivým tahem v rámci vytvořené škatulky, který obohacuje celkový sound Disturbed. Viz například nezvykle vyklidněná skladba The Light (mimochodem jedna z prvních pro nové album). To jen přispívá k přesvědčivosti návratu: spíše než hraní na oposlouchanou jistotu čiší z materiálu sympatický přetlak nápadů a pozitivní energie.

I navzdory věštění konce hard rockové hudby signalizovaný pádem velkých ikon typu Metallica, Iron Maiden, AC/DC nebo Smashing Pumpkins, je Immortalized výrazným albem, které pomáhá držet poněkud splihlý prapor mainstreamového metalu stále nahoře.

Sdílejte článek: