Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Empyrium: The Turn Of The Tides Recenze

18:11, 6. 8. 2014

Stále mocná a vznosná je hudba německých tesklivců Empyrium. Když kapela v roce 2002 opouštěla alternativní hudební scénu, nechala po sobě dva zářivé drahokamy na pomezí neoklasiky a akustického dark folku, alba Where At Night The Wood Grouse Plays (1999) a Weiland (2002), která se do značné míry stala mezníky a nepřehlédnutelnými vrcholy žánru. Novinku The Turn Of The Tides jakoby po dvanáctileté přestávce nahrála úplně jiná skupina.

Ty tam jsou hluboké inspirace přírodní mystikou, pohanské evokace a temná, zádumčivá nálada osamělých procházek půlnoční krajinou. V hudbě Markuse Stocka a spol. stále zůstává silně zakořeněn německý, rozervaný romantismus, Empyrium rok 2014 mu však dávají mnohem noblesnější kabátek, který kombinuje epičnost neoklasické hudby a filmových soundtracků, patos temného indie popu a pomalou energii atmosférického postrocku.

Svým způsobem se tak německé duo vrací na počátek kariéry, během kterého stačilo prozkoumat všechny možnosti netradičně pojaté metalové hudby. Během let však oba tvůrčí mozky kapely znatelně dospěly a dokáží se dostat k podobnému cíli mnohem rafinovanějšími metodami a cestičkami. The Turn Of The Tides představuje velmi důstojný návrat do centra dění, současně další a inspirativní rozvoj solidně zavedeného jména Empyrium. Ne všem zajímavým uskupením z přelomu tisíciletí se takový tah beze zbytku vydařil.

Sdílejte článek: