Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Erik Truffaz & Murcof: Being Human Being Recenze

13:04, 31. 12. 2014

Druhá studiová spolupráce švýcarského trumpetisty Erika Truffaze s mexickým králem laptopu Fernandem Coronou, známým spíše pod uměleckým jménem Murcof, je neobvyklým soundtrackem. Atypickým proto, že nedoprovází tradiční film, nýbrž dílo další legendy, tentokráte komiksové, francouzského kreslíře Enki Bilala.

První setkání obou hudebníků na albu Mexico, součásti Truffazovy trilogie objevování nových obzorů skrze spolupráce s interprety z jiných kultur, bylo pohlednicí pouště. Roztroušené tóny trubky se na něm vznášely nad mnohovrstevnými texturami elektroniky jako chomáče trávy ve větru po skutečných pustinách Sonory. Being Human Being je naopak deskou živou, dynamickou a nikoli statickou jako předchůdce. Je, podobně jako komiks, příběhem, ne vždy nutně lineárním, čemuž odpovídá struktura skladeb i jejich rozdílnost: lze zde nalézt cokoli od poklidných meditací protnutých tesknými tóny trubky po kousky rytmické, gradující.

Ne všechny Truffazovy spolupráce zněly v minulosti tak přesvědčivě. Nad novinkou lze jen přikývnout, že v experimentálních polohách, v nichž připomíná jiné velikány nástroje, jako například Nilse Pettera Molvaera, je stále stejně kreativní jako před lety, kdežto na deskách nedávných, deskách převážně konvenčních, mu povážlivě dochází dech.

Sdílejte článek: