Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství Recenze

20:27, 12. 4. 2022

Po rozpačité jedničce (2016) a velmi slibném nástupu dvojky (2018) konečně se potterovský příběh o magizoologovi Mloku Scamanderovi konečně rozbíhá na nejvyšší rychlost. Režisérovi všech tří snímků Davidovi Yatesovi se konečně podařilo přijít s výborně udělaným a s propracovaným fantasy dobrodružstvím, které v mnohém připomene původní filmovou ságu o Harrym Potterovi.

Konec se zdlouhavou expozicí a složitým vysvětlováním, kdo co a proč dělá. Není nutné na scénu uvádět nové hlavní postavy, protože v příběhu jsou již od Grindelwaldových zločinů, není nutné nudně kolíkovat hrací pole. Což jsou všechno věci, které v předchozích filmech jen zdržovaly a rozptylovaly pozornost.

Vše je jasné a přehledné, srozumitelně rozdané karty. Máme tu dvě skupiny kouzelníků (Mads Mikkelsen docela slušně nahradil Johnnyho Deppa, byť to není takový zloun), které bojují o moc nad mudlovským/kouzelnickým světem. Akce stíhá akci, poprvé zcela sedne atmosféra a scenérie světa Fantastických zvířat s fantastickými kostýmy a vizuálními efekty.

Jediné, co působí rušivě, co jsou tak již dříve avizované progresivistické výstřelky (zejména Brumbálova homo/bi (?) sexualita), která nemá žádnou podstatnější funkci a je jen křečovitým ústupkem radikální levici ve filmovém průmyslu. Pokud pomineme tuto rovinu, jsou Brumbálova tajemství dobré lákadlo na dva další scamanderovské filmy, které by měly být aktuálně ve vývoji.

Sdílejte článek: