Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Fantastická zvířata a kde je najít Recenze

10:35, 19. 11. 2016

Po úspěchu filmové série o Harrym Potterovi bylo jasné, že hollywoodské studio Warner Bros. dříve nebo později vymáčkne z J. K. Rowlingové nějakou další látku z potterovského světa. Fantastická zvířata a kde je najít, která vznikla přímo podle scénáře napsaného úspěšnou spisovatelkou, bohužel ale nejsou příliš šťastným vykročením do nových kouzelnických dobrodružství na stříbrném plátně.

Snímek potterovsky zkušeného režiséra Davida Yatese (Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve atd.) v porovnání s původní sérií nabídne pouze chabý děj, v podstatě jen banální historku o netěsnícím kouzelném kufru a pár uprchlých potvorách. Zatímco v potterovských filmech šlo o přehledný a srozumitelný souboj dvou stran, Harry versus zloun Voldemort, v novince podobně nosný motiv chybí. A při vší úctě k výkonu nadaného Eddieho Redmayneho, jeho postava mladého kouzelníka Newta Scamandera nesahá Potterovi ani po kotníky, ale to je spíš věc paní scenáristky. Nevýraznost je problém i mnoha dalších figur ve filmu.

Mínusem se ukázalo rovněž přesazení děje z milého staroanglického prostředí s atmosférou Good Old England do nepříliš šmrncovního a neosobního New Yorku. I s vědomím, že je to zatím pouze úvod do širšího vyprávění, Fantastická zvířata a kde je najít jsou hlavně líbivou přehlídkou tu více tu méně zdařilých digitálních zvířátek, která zatím postrádá atributy velké story. Po gradujícím epickém příběhu o Harrym Potterovi je to po čertech málo.

Sdílejte článek: