Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Floex: Samorost 3 Soundtrack Recenze

16:34, 14. 10. 2016

Zdařilá point-and-click PC hra Samorost 3 představuje dosavadní vrchol snažení celého týmu studia Amanita Design. A to nejen na úrovni příběhu či úchvatného výtvarného řešení (poprvé HD grafika), ale i zvukové složky. Tu dostal stejně jako v případě Samorostu 2 nebo Machinaria (oba tituly Amanita) na starost hudebník a invenční skladatel Tomáš Dvořák aka Floex.

A nejednalo se jen o hudební kompozice, ale i celkový sound design, výrazivo jednotlivých postav a hudební dramaturgii. Kolekce dvaceti tří skladeb, většinou spíše futuristických koláží na pomezí ambientu, nu-jazzu, alternativní elektroniky a filmové hudby, vyšla digitálně již na jaře 2016. Nyní se dostává na trh péčí Minority Records i ve fyzické podobě (CD a LP).

Více než kdy jindy zde Floex osvědčuje hravost, bohatost fantazie, neochotu spoutávat se jakýmikoliv kreativními či žánrovými hranicemi, na druhou stranu rovněž i cit pro detail a propracovanou strukturu jednotlivých kompozic. Více než kdy jindy předtím (i při vší úctě k povedeným pracem na Machinariu nebo sólovkám jako Zorya a Pocustone) působí jako jakýsi sympaticky rozevlátý malíř-čaroděj, který niterné skladby rozmáchle črtá na pomyslné plátno pomocí smyček, ruchů, zvukových stěn atd., a samozřejmě nesmí chybět ani oblíbený Floexův nástroj klarinet. Žádný div, že většina jednotlivých tracků může fungovat i bez obrazové složky. Příjemně barevná, náladotvorná a osvěžující nahrávka.