Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hra o trůny 5. řada Recenze

16:49, 10. 4. 2015

Těžko z prvního dílu nové řady seriálu Hra o trůny, který HBO v předstihu před oficiálním startem 13. dubna uvolnila, vyvozovat nějaké rozsáhlejší soudy či závěry. Proto více faktů než obvykle: novými členy hereckého obsazení jsou Jonathan Pryce (Barbarians at the Gate) v roli Nejvyššího vrabčáka, Alexander Sidding (24 hodin) v roli Dorana Martella, Deobia Oparei jako Areo Hotah nebo Nell Tiger Freeová v roli Myrcelly Baratheonové. Naopak postavy Brana (Isaac Hempstead-Wroght) a Hodora (Kristian Nairn) se v páté řadě neobjeví, zahrají si až v 6. sezóně.

Hlavní dějové linky se tak soustředí na krvavé boje ve střediscích moci Západozemí: Králově přístavišti, Černém hradu, Meereenu nebo v Dorne. Nová řada tak rozhodně nebude záležitostí pro slabší povahy (ony ani předchozí řady nebyly), viz naturalistický detail vraždy jednoho z Neposkvrněných z rukou Syna Harpyje nebo scéna s upálením Mance Nájezdníka v úvodním dílu.

Řada hráčů bez skrupulí sahá po uvolněných nitkách moci a hlavně, draci stále rostou a sílí a již jsou nebezpečím pro samotnou Daenerys. Jak uvádějí producenti z HBO "v této řadě se dočkáme těch nejvýbušnějších scén, neboť hrozba blížící se zimy je zlověstnější než kdy dříve". Tedy možná ještě epičtější a monumentálnější Hra o trůny než kdy dříve, stále však podmanivá, napínavá a nadprůměrná televizní zábava až do posledního záběru.

Sdílejte článek: