Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Iron Man 3 Recenze

19:08, 3. 5. 2013

Skoro dokonalý popcornový produkt. Má všechny ingredience, které globální masy teenagerů (klíčová cílovka) donutí zvednout se od laptopů a smartphonů, poslušně naklusat do kin a nakoupit hektolitry coly a tuny brambůrků či popcornu. Což je hlavní a jediný cíl filmu. Rozebírat kameru, scénář, režii (obě poslední disciplíny Shane Black) atd. tedy v podstatě nemá smysl. Takže jak na tom jsou ty "důležité" věci v Iron Manovi 3?

Dostatek akčních scén - splněno. Dostatek zvláštních efektů - splněno. Jasný, svižný a přehledný děj, jednoznačně a nekomplikovaně napsané figury - splněno. Dostatek hlášek a vtipných scén, většinou v podání postavy Tonyho Starka (Robert Downey Jr.)  - splněno. Zvláště tato ingredience si zaslouží palec nahoru, u dvojky totiž bolestně chyběla. Je třeba ocenit i nápad s najatým hercem (Ben Kingsley), který Američanům přesvědčivě sehraje zlého islámského teroristu Mandarina.

Sebeironie - splněno (diváci by si jako obvykle měli počkat na konec titulků). Napětí tak akorát, sice víte, že to dopadne dobře, ale není to na 100 procent - splněno. Sečteno podtrženo: máme tu film, u něhož je již několik dní po premiéře jasné, že z kapes diváků vytočí minimálně miliardu dolarů. Jediná otázka zní: udělá i druhou miliardu?

Sdílejte článek:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Avengers: Age of Ultron má miliardu dolarů z kin

Iron Man 3

Iron Man 3