Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Já, padouch 2 Recenze

02:46, 8. 7. 2013

Jedna z mála filmových sérií, u které je dvojka ještě lepší než jednička. Animák UIP/Universal Já, padouch z roku 2010 příjemně vybočil z průměru především výborně napsaným příběhem, chytře a zábavně vystavěnými charaktery a citem pro vypointované gagy na úrovni. Já, padouch 2 tyto kvality neztrácí, naopak díky povedenému scénáři jej lze označit za nejlepší rodinný animák minimálně letošního roku.

Ve zkratce: nejpříjemnější padouch na Zemi Gru má pořádné trable. Kromě toho, že mu zčistajasna začínají mizet Mimoňové, se také musí starat o zapálená lýtka adoptivní dcery Marge a společně se svéráznou a charismatickou agentkou Lucy Wilde se snaží rozplést záhadu kolem mocného padoucha El Máča. Jednoduchá a přehledná zápletka je díky imaginaci a dobrým nápadům tvůrců nabitá desítkami vtipů, gagů, vtípků a odkazů na agentské filmy, u kterých se zasměje nejen dětský divák, ale i dospělý.

To je bezesporu hlavní deviza Já, padouch 2: je přístupný dětem (ty určitě ocení mnohem větší prostor pro Mimoně v porovnání s Já, padouch) a výborně se u něj baví i "dospěláci". Když k tomu připočteme srdcařský dabing Jiřího Lábuse, Veroniky Žilkové, Oty Jiráka nebo Marthy Issové, který podtrhuje zábavnost dílka, je tu skvělý tip na příjemně strávený čas pro celou rodinu.

Sdílejte článek: