Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Jupiter vychází Recenze

16:32, 4. 2. 2015

Velmi pravděpodobně propadák roku. S výjimkou dvou tří akčních scén stříleček vesmírných korábů mezi mrakodrapy lze většinu filmu Jupiter vychází označit vyloženě jako přeslazený odpad. A názorná demonstrace, jak ve světové kinematografii určitě nespouštět nějakou vesmírnou ságu. George Lucas/J.J. Abrams mohou klidně spát, jejich letošní kůň Star Wars: Síla se probouzí se tak zubožené konkurence vůbec nemusí bát. Jaký to protipól loni uvedených a nadmíru povedených Strážců Galaxie!

Problém už je ve scénáři, pod kterým je podepsáno sourozenecké duo Wachowských. Tak mělký, nezajímavý, nudný a nepřehledný příběh tu v oblasti vesmírných sci-fi už dlouho nebyl. Jakýkoliv náznak akčnosti, spádu nebo dramatičnosti je navíc pohřben pod neohrabaným pokusem o teenagerskou romanci utajené kosmické princezny a zmutovaného vlčáka, která má podle všeho najet na stále ještě pučící marketingovou vlnu Hunger Games/Stmívání. A to již se nebudeme bavit o nepůvodnosti motivů, které tu čerpají ze Star Wars, tu z Duny.

Do hlavní role je navíc angažována nadmíru nesympatická a výrazně necharismatická Mila Kunis, jejíž scény s pucováním toalet vyvolávají salvy smíchu. Postava Kunis stále zůstává pipkou z kanclu, i když si navleče princeznovský kostým. Wachowští od trilogie Matrixu marně hledají cestu zpět na výsluní. U Atlasu mraků (2012), na kterém spolupracovali s Tomem Tykwerem, to vypadalo, že ji možná našli. Ale tohle je pád na samé dno. Doufejme, že Jupiter vychází nebude mít pokračování.

Sdílejte článek:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Byznysový průšvih vesmírné ságy Jupiter vychází