Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kaiser Chiefs: Education, Education, Education & War Recenze

19:32, 21. 4. 2014

Tentokrát si britští Kaiser Chiefs na spolupracovnících dali opravdu mimořádně záležet: producentem nové desky Education, Education, Education & War se stalo alternativní eso Ben H. Allen III, který makal na nahrávkách Gnarls Barkley, Animal Collective nebo Deerhunter. Míchalo se u Michaela Brauera (Coldplay, Pet Shop Boys) v Electric Lady Studios. Tři skladby spolunapsal Fraser T. Smith, který spolupracoval například s Adele. Výsledkem je album, které označit za jedno z nejsilnějších v historii kapely, současně však názorně demonstrující omezující limity Rickyho Wilsona a spol.

Ostatně, po neslaných, nemastných albech The Future is Medieval a Off with Their Heads měli Kaiser Chiefs značně ulehčenou pozici. Na novince se jim podařilo dát dohromady vyrovnanou kolekci silných skladeb, které staví na chytlavých melodiích, retro atmosféře namixované z nejlepších momentů novoromantiky, popových kytarovek, punku a new wave, a současně si zachovávajících vlastní tvář. Jde bezpochyby o nadprůměrnou věc, lišácky naranžovanou a promyšlenou.

Zároveň kapela nedokázala zlomit hranice talentu, které jim bránily v rozletu i na předchozích nahrávkách. Ricky Wilson, Andrew White, Simon Rix a Nick Baines bezpochyby ví, jak napsat hit. Problémem je, že je to hit pouze na tento okamžik, převážně rychlospotřební věc. Chybí dotyk nadčasovosti a hloubky. Při opakovaném poslechu skladby se její kouzlo ztrácí a za několik let již nebude žádný důvod, proč se k deskám Kaiser Chiefs vracet.

Sdílejte článek: