reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kingsman: První mise Recenze

20:57, 8. 1. 2022

Do kin dorazila opět prvotřídní porce akční zábavy, kterou umí bezkonkurenčně Matthew Vaughn (rovněž Kick-Ass, X-Men: První třída), režisér filmové trilogie Kingsman, včetně aktuálního snímku Kingsman: První mise. Stejně jako u předchozích dvou filmů se divák může těšit na drzou, nekorektní, noblesně brutální akci, která má spád, tempo a styl.

Příběh zrodu "první nezávislé tajné služby" nabídne opulentní přehlídku odkazů na skutečné události okolo vzniku a průběhu první světové války. Spokojeně pomlaskávat si tak budou obzvláště znalci historie, kteří mohou ocenit řadu promakaných a nápaditých fórků, scének z alternativních dějin, které jsou však naroubovány na notoricky známé události.

Například okolo skutečného působení a vraždy enigmatického mnicha, mystika, samozvaného svatého muže Rasputina, který před a v průběhu Veliké války získal fatální vliv na ruského cara Mikuláše II. Scéna filmové bitky s Rasputinem za zvuků klasické hudby a v baletním stylu je úchvatná ve své epičnosti a děsivosti. Už jen za tuto sekvenci si První mise zaslouží několik bodů navíc.

Vedle tradičně silných stránek Kingsmanů jako jsou nápaditá a vizuálně přitažlivá akce (kromě jiného i skvělé kostýmy z počátku minulého století) prakticky bez vydechnutí a hluchého místa, vtipné hlášky a svérázný humor vůbec, excelentní výkon zde Ralpha Fiennese v hlavní roli a autorská kreativita a originalita je tu i několik wow zvratů, u kterých divák jen překvapeně hekne. Důkaz, jak svobodně Vaughn přistupuje k naraci, stavbě příběhu a jednotlivým postavám. Kvalitní filmařina a inteligentní zábava (a mimochodem hezká retro pocta Bondovi), která stále drží vysokou laťku kingsmanovské série.