Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kingsman: Tajná služba Recenze

10:46, 20. 2. 2015

Další komiksová adaptace a znovu pecka, která vytře zrak všem konkurentům. To je vizitka mimořádného britského režiséra Matthew Vaughna, který spolu s krajanem Edgarem Wrightem (Scott Pilgrim versus zbytek světa) patří k nejlepším komiksovým filmařům dneška.

Kingsman je velmi citlivou, poučenou a zábavnou parodií populárních bondovek, jejichž klišé staví na hlavu. Stejně jako dobrodružství agenta 007 i Kingsman zavádí diváka mezi tajné špiony, kteří dennodenně zachraňují svět. Ale nikdo se to nikdy nedozví a nikdy se hrdinové nedostanou na titulní stránky světových deníků. Mezi uhlazené špiony se dostává mladičký otrhánek Eggsy, kterému kdysi zabili tátu a který se od té doby jen tak bezcílně plácá. Jeho mentorem je špičkový agent (Colin Firth), který po vzoru Pygmalionu chce z Eggsyho udělat pravého gentlemana. A taky dalšího skvělého špiona.

A je sakra důležité, aby uspěl. Jeden zvlášť vyšinutý miliardář totiž chce dost sofistikovaným způsobem vybít čtyři pětiny lidstva. Jestli uspějí, čeká je v samém závěru sladká odměna od skandinávské princezny. Rozhodně doporučujeme, Kingsman poráží i předchozí Vaughnův snímek Kick-Ass.

Sdílejte článek: