Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Krásno Recenze

13:03, 31. 1. 2014

První příjemné filmové překvapení letošního roku. Zajímavý a zdařilý debut Krásno herce a scénáristy Ondřeje Sokola (foto vlevo) ukazuje tvůrce s netuctovým pohledem na svět a jako takový je velkým příslibem do budoucna. O to větším, že Sokol a spoluscénáristé Martin Finger (oba dva ve filmu i hrají) a Petr Vydra vlastně pracují se známými a vyzkoušenými motivy a proprietami.

Dva stárnoucí hejsci na chvilku vystoupí ze svých běžných životů a přijíždějí do rodného města trochu si užít a rovněž osvětlit smrt matky jednoho z nich. Zprvu nevázaný rej recesí a bezstarostných opilostí čím dál více eskaluje, až nakonec vyústí v brutální finále. Tedy nic nečekaného či převratného. Co však černou krimikomedii Krásno povyšuje z běžného průměru do potěšující podívané je: kvalitní scénář nabitý opravdu vtipnými scénkami, situacemi, svěží, přirozené dialogy, povedená kamera Tomáše Sysla, tradičně dobrá hudba Jana P. Muchowa a rovněž jisté režijní Sokolovo vedení, který si pečlivě pohlídal herecké výkony zúčastněných.

Takovou bilancí by se chtěl pochlubit nejeden protřelý matador filmového trhu. Fakt, že se v případě Krásna jedná o debut, jen podtrhuje Sokolův talent a další potenciál do budoucna. Co bych možná doporučil, by byla účast nějakého zkušeného, šedovlasého dramaturga/dramaturgyně, který by ze všech Sokolových nápadů dokázal vymáčknout ještě více šťávy a popřípadě by ukočíroval přece jen až moc absurdní finále. Film Krásno si bezesporu zaslouží potlesk na otevřené scéně.

Sdílejte článek: