Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kung Fu Panda 3 Recenze

11:16, 18. 3. 2016

Dokonalý výrobek hollywoodského studia 20th Century Fox určený k široké distribuci a spotřebě na největších filmových trzích světa. Pro každého je tu něco. Pro Číňany nejen "domácí" prostředí a bojové umění kung-fu, ale i názorná aplikace některých zásad konfucianismu či Lao-c´do animovaného výtvoru.

Například pozitivní postoj ke světu (přátelská povaha hlavního hrdiny Po), důraz na rodinu (nalezení pravého otce a objev tajné pandí vesnice) nebo podřízení řádu a zapojení do vyššího celku (moudří kung-fu učitelé či závěrečná scéna, ve které bojové umění cvičí nejrůznější obyvatelé vesnice pospolu). Pro americké politicky korektní fanatiky je tu zase motiv dvou otců (ehm), kteří ruku v ruce podporují Poa v jeho cestě a boji proti hlavnímu zloduchovi Kaiovi.

A někde mezitím se potácí dětský divák bez rozdílu národnosti, který bezpochyby zbaští solidně odsýpající příběh trojky, vkusně kořeněný drobnými vtípky nebo uhlazenými bojovými scénami. Na rozdíl od celkem svěžího a příjemného prvního dílu (2008) tu chybí větší moment překvapení a napětí či dotyk čehosi hřejivě milého (to by ve filmech pro děti být mělo). Tvůrci hrají až příliš na jistotu, takže případné zaváhání nebo hluché místo vždy přebije roztomilá nešikovnost Poa nebo dalších pandích cvalíků. Jakoby se téma medvědích bojovníků nebezpečně přiblížilo svému vyčerpání (byť byznys samozřejmě pojede dál) a původně příjemná legrace se překlopila do poněkud instantní podívané.