Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Lamb: Backspace Unwind Recenze

12:48, 5. 12. 2014

Z několikaleté tvůrčí přestávky procitlo britské elektronické duo Lamb před pěti lety v životní formě. Stvrdilo ji album V (2011), vyvedené v pro kapelu překvapivě temných odstínech. Ani novinka Backspace Unwind vycházející ke dvacátému výročí skupiny nenese žádné stopy únavy, o sebevědomí dvojice svědčí například i to, že si ji vydává na vlastní značce.

Lamb patří mezi nezaměnitelné ostrovní originály devadesátých let. Podobně jako u Underworld nebo The Chemical Brothers nelze nad jejich nahrávkami hovořit o konkrétním žánru, spíše o svébytném, nezaměnitelném zvuku a rukopisu. U Lamb to odjakživa byly především variace na trip-hopová témata a inspirace technem, housem a zalomenými rytmy. Unikátní zvuk dua ale vždy utvářel až kontrast éterického, procítěného vokálu Lou Rhodes a chladné, až odlidštěné elektroniky Andy Barlowa. S vydáním V se ještě prohloubil: zpěvačka se během pauzy věnovala rozkrývání folkových kořenů, zatímco Barlow produkci a projektům ryze elektronickým.

I Backspace Unwind je z většiny vystavěna na tomto dráždivém a přitom křehkém protikladu, obě polohy se však již protínají a prolínají zcela přirozeně. Stejně jako navrstvená živá a umělá (rozuměj programovaná) rytmika, s níž si kapela dlouho věděla rady spíše na živo, než na deskách. Do třetí dekády vstupují Lamb nejlepším možným způsobem!

Sdílejte článek: