Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Little Dragon: Nabuma Rubberband Recenze

15:20, 2. 7. 2014

Pokud v souvislosti s předchozím albem švédského projektu Little Dragon padala slova „hype“ a „hipster“, novinka Nabuma Rubberband s sebou nese dospění, dávající na tato spojení zapomenout. Ukazuje, jak neostrá je hranice mezi středním proudem tanečního popu a okraji, rozuměj modernou, a jak silné je vzájemné ovlivnění. 

Pro kvartet okolo zpěvačky Yukimi Nagano byla odjakživa typická rozmanitost: na předchozích nahrávkách přinesla jak rozličné experimenty, tak i roztříštěnost. Novinka je naopak deskou mimořádně soudržnou, třebaže každá její skladba čerpá inspiraci odjinud. Singl Klapp Klapp je snad nejtypičtějším příkladem vlastního zvuku, Pretty Girls by bylo kýženou živou vodou v repertoáru Lady Gaga, Underbart připomene dávno ztracený okamžik, kdy Kosheen zalomené rytmy zkrotili do uhrančivých písniček. Jinde rezonují závany elektro-swingu, r´n´b anebo dnes povinné retro analogového diska osmdesátých let. Paris je jeho ukázkovým příkladem, lehkonohým, a přitom s vtipným a oduševnělým textem.

Vykročením vstříc střednímu proudu a určitým zestejněním produkce (otevřeně přiznání inspirací Janet Jackson i dalšími interprety stojícími u kořenů současného popu anebo r´n´b) se Little Dragon podařilo rozvinout, co na předchozích deskách zůstávalo leckdy jen naznačené. První výrazné letošní překvapení na taneční scéně je tu!