Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

The Mission: The Brightest Light Recenze

14:55, 16. 12. 2013

Spolu s The Sisters of Mercy, od kterých se odštěpili, patřili britští The Mission v druhé polovině osmdesátých let k interpretům, kteří definovali žánr gotického rocku. Od alba Masque (1992) se otevřeli střednímu proudu: nahrávky vstřebávaly řadu vlivů „zvenčí“ a temné odstíny vyměnily za až popové písničky.

Tento model skupina roubovala půldruhého desetiletí, až God is a Bullet (2007) oprášilo rukopis důvěrně známý z raných desek. Šance, že na ně čtveřice naváže, vzrostly, když se na vzpomínkovém turné k pětadvacetiletému výročí na pódiu sešly tři čtvrtiny její původní, rozuměj klasické sestavy. Novinka The Brightest Light toto volání naplňuje jen zpola, je rozkročená mezi tradičním a novějším výrazivem.

Byť nechybí obvyklá dávka inspirací z country a folku, na povrch vyplouvá klasický rokenrol a především blues. Ale i notná dávka (sebe)ironie, nadhledu a parafrází všemožných klišé. Podobně jako na deskách z devadesátých let utkví v paměti spíše ty tradičnější skladby, ale prvotní – notně neucelený – dojem z celku klame. Nutí vás pustit si album znovu, a to s každým poslechem roste a rozkvétá. Stejně jako legendární rané nahrávky.