Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Need for Speed Recenze

16:50, 12. 3. 2014

Dejte dohromady nadupané auťáky, krásné baby, hodného borce, zlého borce (zde pro ty tupější oblečeného v černém), tajný závod, závod s časem, svištění pneumatik, smrt, pomstu, vtipkujícího černocha, hlášky a útěky před policií, zmuchlejte to do jedné velké koule a pokuste se ji vytvarovat do dobrého a alespoň trochu zajímavého filmu. Skoro na 100 procent pohoříte, i když máte za sebou práci na scénáři Bourneova ultimáta (scénárista George Nolfi) nebo po ruce tak zdatného herce, jakým je Aaron Paul.

Snímek Need for Speed pokulhává, protože je přesně takový, jaký by fanoušci herní předlohy čekali. To znamená předvídatelné scény (ať již akční nebo pseudoflirtózní) předvídatelně nasnímané s předvídatelnými rekvizitami. Ale nejen proto. Tvůrcům se v úzkých mantinelech, daných frančízou, nepodařilo zpytlíkovat alespoň trochu invenční a napínavý filmový příběh. Navíc Paul v hlavní roli hlavního klaďase působí až moc toporně a strojeně (zejména při delších dialozích) - role mu evidentně nesedla, jako třeba v Perníkovém tátovi.

Plus filmu? Scény honiček nabušených mašin opravdu působí poctivě, jako ze staré školy, bez příměsi nějakých umělých počítačových triků. Koho tedy zajímají reálné kaskadérské výkony, tomu by Need for Speed mohl přinést nějakou hodnotu. Stále však platí základní poučka, že na základě adaptace úspěšné počítačové hry doposud nevznikl nějak smysluplný či zapamatovatelný film. Snad příště.

Sdílejte článek:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Vaší pozornosti doporučujeme:

300: Vzestup říše