Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese Recenze

21:21, 14. 5. 2013

Španělsko nabízí světu svého Indianu Jonese. Je to animovaný, optimistický amatér, nešika a štístkař v jedné osobě, zapálený do archeologie, a hlavně chce ochránit tajné město Inků před nenasytnými vykradači historických památek. Na cestě mu přitom pomáhají pes Jeff, němý papoušek Belzoni a především krásná archeoložka Sára, která se, světe div se, v závěru filmu... ale to neprozradíme.

Film Neuvěřitelná dobrodružství Tada Jonese, který vznikl na základě španělského komiksu Tadeo Jones a tajemství Toactlumu, má všechno, co má správný dobrodružný film pro kluky a holky mít. Jasný a přehledný děj, rychlý spád, nekonečné honičky (bagr, létající stánek na hamburgery, auta atd.), tajemno v podobě incké mumie, komické zvířecí postavičky a jako třešničku na dortu dobře vykreslené reálie současného Peru (včetně mazaného a trochu líného Peruánce). Vlastně všechny rekvizity jako vystřižené z hollywoodského filmu.

V záplavě velmi podobných amerických animáčů pak trochu naivní a retro španělská animace působí osvěžujícím dojmem. Přesto se Tad Stones neubrání srovnání s nedávnými hyperpovedenými Tintinovými dobrodružstvími, které vyhrávají na body díky lepší vypravěčské zručnosti autorů (Steven Spielberg). I tak: doporučeno.