Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Osamělý jezdec Recenze

16:25, 12. 7. 2013

Nenáviděná a zatracovaná, taková je novinka Gora Verbinského Osamělý jezdec, která stejně jako jeho slavní Piráti z Karibiku vznikla pod producentským vedením Jerryho Bruckheimera a s Johnny Deppem v hlavní roli. Přesto jejich výlet na Divoký západ nedopadl zdaleka tak dobře jako výlet na široký oceán. Disney možná počítá dny (spíš hodiny), kdy oznámí další sekyru v hodnotě kolem 200 milionů dolarů. Co je špatně, že Osamělý jezdec na diváky nefunguje?

Není tak prvoplánový jako třetí Iron Man, ani necílí na tak věrnou skupinu, jako Star Trek. Přitom adaptace původně rozhlasového seriál (a později televizního, což z Osamělého jezdce dělá pro Američany takovou klasiku, jakou je pro Čechy Babička) není vůbec špatná. Je poctivou kovbojkou z Divokého západu se vším dobrým (kamera, příběh, akce) i špatným (přímočarost, šablonovitost postav), co k ní patří.

Hlavní problém snímku tak vedle tempa je chyba úsudku studia, které chtělo megahit a nevycítilo, že teenagery poctivý western a celkový nostalgický tón zrovna v tuhle dobu nezajímá.

Sdílejte článek: