Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Pí a jeho život Recenze

20:46, 22. 12. 2012

Velkolepá vizuální podívaná, která občas díky fosforeskujícím světlům a motivům ze zvířecí říše připomene slavného Avatara. Film, který vznikl na základě adaptace notoricky známé knihy Yanna Martela, vypráví příběh mladého indického chlapce, který v malém člunu ztroskotá společně s bengálským tygrem jménem Richard Parker. Boj o holý život se prolíná s hledáním Boha a jeho úlohy v životě člověka. I z těchto ingrediencí dokázal režisér Angl Lee (Zlomená hora, Tygr a drak) vykouzlit takřka dokonalý popový výrobek.

Značně zidealizovaný obraz Indie (která je ve skutečnosti rozsáhlým smetištěm), vynechané drastické scény z požírání zebry ve člunu (vyšší návštěvnost) a především důraz na fantastické a sugestivní obrazy (zejména ze scény ztroskotání lodi je člověku až poněkud nevolno) znatelně posunují Pí a jeho život do mainstreamové polohy. Díky svižnému střihu, kameře a zvládnuté režii to však nebije příliš do očí, takže divák si ani nevšimne více než dvouhodinové délky filmu.

Samozřejmě, filmová adaptace nutně zjednodušuje některé religiózní motivy a logicky některým pasážím z knihy dává až příliš sevřený tvar, v případě Pí a jeho život to vůbec nevadí. Výjimka: filmová adaptace, která za knihou příliš nekulhá.   

Sdílejte článek: