Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Přes prsty Recenze

08:11, 31. 8. 2019

První režijní debut scenáristy Petra Kolečka, celovečerní film Přes prsty, který osciluje mezi několika žánry (romantická komedie, sportovní film, vztahovka), je nepřekvapivě Kolečko se vším všudy. Vše, co nadchlo a zklamalo již v prvním Kolečkově samostatném scénáři, ve snímku Zakázané uvolnění (2014), je zde stále v míře vrchovaté. Jen možná v o něco lesklejším balení a zkušenějším podání.

Přes prsty nabídne zvláštní směs ultra povedených, vtipných pasáží (dvě až tři věci se dají označit téměř za geniální) a kulantně řečeno slabších, nedotažených scén, které šustí papírem a u kterých se divák cítí poněkud rozpačitě. Když už pomineme základní otázku, proč by se stárnoucí donchuán s luxusní chatou, bourákem a kuchtící jako bůh zahazoval správcováním jakéhosi beachvolejbalového areálu, platí to zejména u nepříliš povedené scénky z restaurace nebo rozchodu ústřední sportovní dvojice.

Přesto se divák po většinu filmu relativně dobře baví. Přes prsty nic neřeší, nehraje si na hloubkový ponor do lidské duše, nabízí "jen" příjemnou letní zábavu se zvládnutým sportovním šmrncem. Zejména je třeba ocenit výkon herců hlavních postav. Vousatý playboy Jíra v podání Jiřího Langmajera je pro herce lahůdka, typově skvěle sedí a do kin bezpochyby přitáhne řadu divaček. Vysportovaná těla Petry Hřebíčkové a Denisy Nesvačilové, které hrají ústřední bechvolejbalovou dvojku, dávají tušit intenzivní několikaměsíční trénink a nácvik volejbalových dovedností. I díky tomu Přes prsty neurazí žádného příznivce daného sportu. Klobouk z hlavy dolů!