Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Putování s dinosaury 3D Recenze

00:47, 20. 12. 2013

Zase ne. Od úspěchu Jurského parku již několikátý pokus komerčně oživit dinománií, který však opět zůstal na půlce cesty. A to i přes 3D formát a relativně solidní zvládnutou animaci. Základním předpokladem pro opětovný masový příchod dinosaurů do módy, do kin a merchandisingového byznysu je oslovení širokého spektra věkových skupin, od školáky po činorodé důchodce. To Putování s dinosaury 3D nesplňuje ani náhodou.

Hlavní cílovkou filmu díky infantilní textové složce, nasládlému ději je hlavně předškolní mládež. Nic proti zábavnému příběhu býložravého Pachyrhinosaura, který se narodil jako nejmenší mládě a který se od počátku musí vyrovnávat se silnějšími sourozenci, s nepřízní přírodních živlů, světa a s útoky hladových predátorů. Jenomže jakýkoliv pokus o identifikaci s hlavním hrdinou končí u prvních vět jakoby hlasů zvířat plus nedomyšlené figurky praptáka, který podle všeho měl hrát roli jakéhosi vtipného glosátora děje.

Pokud si tvůrci snímku kladli za cíl vtáhnout diváka do podivuhodného a fascinujícího světa druhohor, tak jako se režisérovi Cuarónovi povedlo přivést diváka do vesmíru s letošním hitem Gravity, tak měli nabídnout nějaký "dospělejší" příběh. V Putování s dinosuary 3D edukativní složka až příliš okatě přebíjí tu narativní a forma až příliš obsah. Na druhou stranu úroveň software a umění programátorů je evidentně na takové úrovni, že dříve nebo později se někomu druhý dinosauří boom určitě povede.

Sdílejte článek: