Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rivalové Recenze

18:08, 30. 9. 2013

Že mnohdy stačí jen skvělý příběh a dokonale zmáknuté řemeslo, dokázala už spousta filmů, stejně jako mnoho filmů prokázalo, že bez těchto dvou ingrediencí to prostě nejde. Rivalové jsou naštěstí důkazem první pravdy. Ron Howard totiž řemeslo umí, což dokazuje většina jeho filmů v čele s Čistou duší či vesmírným dramatem Apollo 13. Co více, příběh Nikiho Laudy a jeho odvěkého rivala Jamese Hunta je nejlepším filmem uznávaného filmaře.

Svět formule 1, rychlost, krásné ženy a atraktivní muži Howardovi evidentně svědčí. Šťastnou se pak ukázala také spolupráce se skvělým scenáristou Peterem Morganem. Dohromady připravili naprosto fantastický koktejl emocí, napětí, historie a skvělých honiček. Howard tak znovu potvrdil, že je pro něj nedávná historie vůbec nejvděčnějším tématem.

Na rozdíl od mimořádně patetických (a tematicky čistokrevně amerických) snímků Apollo 13 či Duel Frost/Nixon je pak pro Rivaly důležité, že jde o evropskou záležitost. Howard tak má alespoň nějaký odstup, což filmu nesmírně pomáhá. Díky tomu platí, že formule 1 ještě nikdy nebyla tak zábavná.

Sdílejte článek: