Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Röyksopp/Robyn: Do It Again Recenze

12:32, 29. 7. 2014

Mnoha místními periodiky byl debut Melody A. M. bergenských Röyksopp pasován na norskou, ba dokonce skandinávskou desku "nultého" desetiletí. V týchž žebříčcích se objevily jak singly z něj, tak i alba následující, třebaže neopakovatelné kouzlo debutu postrádaly. Mezi hosty, kteří znění pozdějších LP dotvářeli, byla na dvojici provázaných nahrávek Junior (2009) a Senior (2010) i švédská zpěvačka Robyn.

Na rozdíl od mnoha jednorázových "zápůjček" s ní duo spolupracuje v dlouhodobém horizontu. K současnému společnému turné vychází EP, které je autorskou kolaborací obou interpretů, přičemž oba zachycuje mimo obvyklé výsostné vody: Röyksopp na výletě do přímočaré taneční elektroniky a Robyn naopak s progresivnějším zvukem. Každá ze skladeb je střižena podle jiného metru, vstřebávají širokou paletu vlivů od minimalistického techna po elektro-punk, přesto zní ryze současně a autenticky (rozuměj vždy v souladu s pravidly povahou odlišných žánrů).

EP je rukavicí hozenou špičkám soudobé taneční elektroniky, i ukázkou, jak snadno lze vstřebat okrajová pnutí, která napájí střední proud. Cenou, jíž bylo třeba za posun zaplatit, je odsunutí obvyklé zvukové barevnosti pod povrch, potlačena byla i další tradiční poznávací znamení dua. Přesto je EP třeba vnímat spíše jako úkrok stranou než zprávu o "stavu" interpreta a jeho nové tvorby.

Sdílejte článek: